26.4.14

GAP, D&G and yuck

Image and video hosting by TinyPic

  1. It's her second collection as the creative director in GAP and Rebekka Bay is doing all she can, to make the brand more accessible for wider audience. It's minimalist, focused on indigo and white jeans, which makes it simple and versatile. Me like it.
  2. She did it again. It's funny how a one promotional tour can turn you into a style icon. This Prada dress looks gorgeous with Emma's red hair. Just imagine how would it look in emerald.
  3. When it comes to accessories Dolce&Gabbana don't do it the modest way. Splendor it's theirs second name and this sunglasses are so damn sexy. Could you believe that? Sunglasses-sexy!
  4. Looks like Kate Upton is trying to get rid of her sexy red carpet style, but to go straight into this teacher/office worker/weirdo style? It's the worst I've seen of her, not to mention the makeup. Yuck. 
  1. To druga kolekcja Rebekki Bay w roli dyrektora kreatywnego marki GAP i widać, że robi co tylko może, żeby odświeżyć markę i zainteresować nią szerszą rzeszę odbiorców. Minimalizm, jeans w kolorze indygo i białym, sprawia, że kolekcja jest prosta i wszechstronna. Jestem na tak.
  2. Znowu to zrobiła. Zabawne, jak jedna trasa promująca film, może z kogoś uczynić ikonę stylu. Suknia Prady wygląda niesamowicie z rudymi włosami Emmy. Wyobraźmy sobie jak wyglądałaby ta kreacja w odcieniu szmaragdowym.
  3. Jeżeli chodzi o dodatki do duet Dolce&Gabbana nie zna słowa 'skromność'. Splendor to ich drugie imię, a te okulary są niesamowicie seksowne. Uwierzycie? Seksowne okulary!
  4. Najwyraźniej Kate Upton stara się odejść od wizerunku seksownej kocicy na czerwonym dywanie, ale żeby od razu przeistaczać się w nauczycielkę/pracownika biura/dziwaka? To najgorsza stylizacja, jaką widziałam w jej wykonaniu, nie wspominając już o makijażu. Fuj.

No comments:

Post a Comment