3.1.14

New Year's Resolutions

Today a little more personal post:


  1. Find a cobalt suit - it won't be easy, so I've got a backup plan already - find a cobalt skirt. Am I brilliant or what?
  2. Heard it so many times, but when you tell it to yourself constantly it really becomes POSSIBLE. Positive attitude for the 2014 is on!
  3. We've all been there, when you are basically too lazy to wear anything else that flats or biker boots all the time. Guess what? This year I'm planning to put some more variety into my shoes selection. We'll see how it goes.
  4. Last but not least - be prepared, for everything! With a smile of course.

  1. Znaleźć kobaltowy garnitur - nie będzie to zadania łatwe, ale na wszelki wypadek jest już plan awaryjny - kobaltowa spódnica. Jestem genialna, nieprawdaż?
  2. Słyszałam to już tyle razy, ale jeżeli powtarzasz to sobie codziennie to na prawdę wszystko wydaje się MOŻLIWE. Pozytywne myślenie na nowy rok włączone.
  3. Wszystkie miałyśmy takie okresy, kiedy balerinki i buty motocyklowe to jedyne obuwie, które nosiłyśmy. Ten rek będzie jednak inny, czas na urozmaicenie kolekcji butów. Zobaczymy jak to się sprawdzi w moim przypadku.
  4. Ostatnia rzecz - bądź gotowa, na wszystko! Z uśmiechem na ustach oczywiście.

No comments:

Post a Comment