9.12.13

Crown, velvet from Topshop and oh yes, Monday.

Image Hosted by ImageShack.us

  1. When I'm looking at the Pre-fall 2014 collections I've got a feeling that we've seen it all. Fashion is going to repeat itself, we know that, but the little something is needed, to make clothes stand out. Let me be clear, I'm not talking about the street style circus, which sometimes is impossible to take in. Class and elegance are the key. Gucci Pre-fall 2014 coat in the picture.
  2. The Russians definitely know how to make a piece of jewelry. I present you the Crown of The Russian Empire. A bit too much? I think that we're going to see Ulyana Sergeenko with it.
  3. Christmas, Christmas, Christmas. Apart from gifts, the other important thing to consider, is what to wear for the Christmas Eve dinner. Guess what? This Topshop velvet suit is just perfect. Sold.
  4. It's Monday - motivational quote is strongly advised.

  1. Oglądając kolekcje Pre-fall 2014 mam wrażenie, że to wszystko już gdzieś widzieliśmy. Moda będzie się powtarzać, to jest oczywiste, ale potrzebny jest ten jeden element, który sprawi, że kolekcja będzie wyróżniać się z tłumu. Nie chodzi mi tutaj o ciuchy widziane na zdjęciach z ulicy, które momentami przypominają pokazy cyrkowe. Klasyka i elegancja powinny stanowić podstawę. Na zdjęciu płaszcz Gucci Pre-fall 2014.
  2. Korona Imperium Rosyjskiego - jak Rosjanie robią biżuterię, to z rozmachem. Troszeczkę zbyt ostentacyjna? Czuję, że zobaczymy Ulyanę Sergeenko z koroną na głowie.
  3. Święta, święta, święta. Oprócz prezentów, kolejną ważną rzeczą jest Wigilijny outfit. Zgadnijcie, gdzie znajdziecie coś idealnego? Ten aksamitny garnitur od Topshop jest perfekcyjny.
  4. Poniedziałek - motywacyjne teksty jak najbardziej wskazane.

No comments:

Post a Comment