30.11.13

Home sweet home


  1. This is the first time ever that I am criticizing Mira's outfit. I loved this coat on the runway, but basically she's to short to be able to pull it off. Disappointing.
  2. 01.01.2014 - the clock is ticking, where you at Mr. Holmes?
  3. It's enough that Topshop bags and selected shoes are 20% off with free worldwide delivery, but today I stumbled upon this boots. There is only one thing left for me to do: Santa baby I've been an awful good girl...
  4. Christmas, Christmas, Christmas. I am a Christmas maniac and monster. This is my time of the year. Therefore the search for a perfect Christmas tree is on!

  1. Po raz pierwszy, z wielkim smutkiem, muszę skrytykować stylizację Miry. Płaszcz Stelli na wybiegu wygląda rewelacyjnie, ale Mira wygląda jakby płaszcz ją zjadł, a przynajmniej powolutku połykał. Wielka szkoda.
  2. 01.01.2014 - zegar tyka, czekamy Panie Holmes.
  3. Nie dość, że w Topshopie czeka 20% zniżka na torebki i wybrane buty, to dzisiaj przez przypadek natknęłam się na te cudeńka. Ach Święty Mikołaju, byłam taką grzeczną dziewczynką...
  4. Święta, święta, święta. Jestem świątecznym maniakiem i potworem. To jest zdecydowanie mój czas w roku. W związku z tym czas rozpocząć poszukiwania idealnej choinki!

No comments:

Post a Comment