20.11.13

Autumn breakdown


  1. “What would I be doing if I weren't doing this? Drinking.” I need to see this documentary on Bergdorf Goodman’s Witty Personal Shopper - Betty Halbreich, because this tumbler is above brilliant! 
  2. Adam Levine was named sexiest man alive. I admit he is cute, but have you seen Michael Fassbender?! I need to know who made the final decision, some things just cannot be tolerated!
  3. I wish I hadn't found these Chanel boots online. Now I almost lost my appetite. I want them so badly. I have to beg Santa AGAIN.
  4. Jennifer Lawrence is all over the Internet promoting new Hanger Games movie, always wearing Dior of course. Majority of dresses should be left on the catwalk. Let's face it, when you sign off with a major fashion house, be sure to check whether clothes will work for you. Too bad, because her hair looks great.

  1. “What would I be doing if I weren’t doing this? Drinking.” Koniecznie muszę obejrzeć dokument o Betty Halbreich. Tumbler z cytatami tej kobiety, która pracuje w Bergdorf Goodman’s od zawsze, jest genialny!
  2. Adam Levine został uznany przez magazyn People najseksowniejszym mężczyzną na ziemi. Przyznaje, że jest przystojny, ale czy ktokolwiek z panelu decyzyjnego słyszał, że jest ktoś taki jak Michael Fassbender? Niektórych decyzji po prostu nie da się przyjąć ze spokojem...
  3. Żałuję, że znalazłam te buty Chanel online. Muszę znowu rozesłać listy błagalne do Świętego Mikołaja. To takie męczące.
  4. Jennifer Lawrence aktualnie jest wszechobecna w internecie w związku z premierą nowej cześć Hunger Games, za każdym razem ubrana w kreacje Diora. Spójrzmy prawdziwe w oczy, zanim podpiszesz kontrakt z wielkim domem mody, sprawdź jak będziesz wyglądać w ich kreacjach. Wielka szkoda, bo jej fryzura jest bezbłędna.

No comments:

Post a Comment