4.4.11

How big is your hat?

Spring is upon us and yeah, the fact is that this year I've decided: it's a hat year! I mean, if the queen can pull it off, why can't I, right? Sooo many to choose from! First one I bought is black, but I am definitely not stopping there! And while I was thinking about this post, one song was playing in my head 'How deep is your love, your love..' and it kinda evolved into 'how big is your hat'. Weird, right? Nevertheless, I present you with possible choices:


Wiosna się zaczęła, tak więc czas na poważne decyzje! Ten sezon to sezon kapeluszy! Jeśli Królowa wygląda w nich rewelacyjnie to dlaczego nie ja, hm? W dodatku wybór jest praktycznie nieograniczony... No, może jedynie wielkością mojej głowy. Pierwszy kapelusz, który trafił do mojej kolekcji jest czarny, ale nie zamierzam poprzestać na tym! W trakcie myślenia nad postem, w głowie nieprzerwanie słyszałam piosenkę "How deep is your love, your love..." i w dziwaczny sposób ewaluowało to w tytuł posta "how big is your hat". Dziwnie, nie? Niemniej jednak, przedstawiam propozycje do wglądu:

All images via style.com

Image Hosted by ImageShack.us
I love the idea of the pink hat, but definitely not for me.

Image Hosted by ImageShack.us
Oh yes, much better - electric blue!
Image Hosted by ImageShack.us
Strawberry fields forever! I'm kinda hungry now...
Image Hosted by ImageShack.us
Is your hat staring at you? Gives me creeps...

Image Hosted by ImageShack.us
And the best one! I've always wanted to have his hat! Despite the fact that the last movie was shit. And I even went to cinema to see it! Such a waste of money...

No comments:

Post a Comment